Наша місія

Ми працюємо для того, щоб творити культуру, де гідність дитини є безумовною цінністю.

А також - сприяти формуванню безпечного середовища для дитини. Коли ми говоримо про безпеку дітей, то розуміємо комплексну систему, яка складається з превентивних та інтервентивних заходів для створення та функціонування безпечного середовища. Вона має бути впроваджена усіма інституціями, які працюють з дітьми, та діяти в найкращих інтересах дітей.

337824406_170563179199696_3182210026376159475_n

СИМВОЛ ЦЕНТРУ — ПОВІТРЯНИЙ ЗМІЙ

Повітряний змій викликає асоціацію з щасливим і безтурботним дитинством, де є місце радості і грі. Водночас основа цього символу зображає хрест, що свідчить про те, що наш Центр працює у світлі християнської віри та у тісній співпраці з церквою. У змія є два хвости: більший та менший, які символізують те, що дорослий має захищати дитину.

Водночас повітряний змій за формою нагадує щит, яким безтурботна дитина може себе захистити і яким ми, дорослі, можемо захищати безпечне дитинство. Помаранчевий колір у логотипі — колір нульової толерантності до насильства, а білий — чистоти та добрих намірів.

Ми базуємо нашу роботу на таких принципах:

Повага до прав і гідності кожної особи
На першому місці – добро дитини чи вразливої особи
Чесність і повага до інших
Прозорість і відкритість
Готовність до співпраці
Творення культури безпеки

Наша історія

Центр гідності дитини УКУ розпочав свою роботу у січні 2021 року при Українському Католицькому Університеті. Питання захисту неповнолітніх було головною темою Синоду Єпископів УГКЦ наприкінці 2019-го року. Тоді ж Синод оприлюднив своє послання щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб.

У грудні 2019-го року від імені Синоду Єпископів Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до УКУ з проханням про створення Центру для надання підтримки у навчанні релігійних організацій та світських установ у питаннях захисту неповнолітніх та вразливих осіб.

За час нашої діяльності ми вийшли на етап, коли зрозуміли, що маємо працювати з усіма установами, які мають дотичність до дітей, зокрема у сферах освіти, медицини та церкви. Наш формат роботи спрямований на те, щоб допомогти сформувати у цих сферах ефективну систему превенції насильства над дітьми.

Напрямки роботи

card3

Медицина

Допомагаємо лікарями різних ланок оволодіти інструментами виявлення ознак пережитого насильства у дитини чи вразливого дорослого, знаннями як реагувати та клінічно вести такі випадки. Дізнатися більше

card1

Освіта

Вчимо та супроводжуємо у творенні безпечного середовища для неповнолітніх, щоб в кожній школі діяла система відповідальності за захист від насильства. Дізнатися більше

card2

Церква

Через навчання, формацію та експертну підтримку підсилюємо роботу структур церкви, які відповідальні за творення безпечного середовища для дітей та вразливих дорослих. Дізнатися більше

Нашу роботу у цих ділянках здійснюємо через таку діяльність:

Навчання та формації працівників та волонтерів
Формування безпекових політик для інститутів та організацій
Впровадження безпекових політик у життя організацій
Наукові дослідження

Наша команда

Христина Шабат

керівниця Центру гідності дитини

Тарновська

Наталя Тарновська

керівниця короткострокових проєктів та програм

Рудакевич

Іванка Рудакевич

керівниця напряму Церква

357070961_305316915250466_6010702257191522957_n

Валентина Гавришко

керівниця напряму Освіта

Працівниці Центру гідності дитини 010

Юлія Курилюк

менеджерка з комунікацій

Експерти Центру

Юліана Маслак

дитяча психіатриня і психотерапевтка, акредитована у методі когнітивно — поведінкової терапії з дітьми, підлітками та дорослими

Ніздрань 2

Олександра Ніздрань

позитивна психотерапевтка та клінічна психологиня

Тадея

с. Тадея Яртим

експертка проекту “Церква дружня до дитини”

Соломія Бойкович

проектна менеджерка ГО “Навчай для України», співзасновниця "Пташеня. Дитячий простір"

Сава

о. Сава Масник

ієромонах, психолог

Ігор Бойко

о. Ігор Бойко

доктор морального богослов'я, делегат Синоду у справах захисту неповнолітніх та вразливих осіб

теодор

вл. Теодор Мартиняк

доктор з канонічного права

Співпраця

Ми готові до співпраці з усіма, хто хоче творити середовище, безпечне для неповнолітніх та вразливих осіб. Ми можемо співпрацювати з вами у таких справах:

• проведення спільних просвітницьких кампаній
  • організація навчань, формацій, конференцій
  • проведення спільних досліджень

Звіти

"Центр гідності дитини УКУ сьогодні формує нові сенси для українських інституцій, громадських організацій та суспільства загалом. Наша ціль, щоб кожен дорослий, який працює з дітьми, розумів та використовував механізми превенції насильства над дітьми (safeguarding), а також вмів професійно та чутливо реагувати на виклики.

Ми працюємо над тим, щоб кожна організація та інституція ефективно імплементувала політики захисту дітей, була на стороні дитини, захисту її прав та гідності," - Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ.

Працівниці Центру гÑ–дності диÑ‚ини 036
happy-children-launch-kite-field-sunset-little-boy-girl-summer-vacation